Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

Wykreśl firmę z rejestru wytwórców biokomponentów

Kończysz wytwarzać biokomponenty? Prześlij informację o zaprzestaniu wykonywania działalności do Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Dowiedz się, jak wykreślić swoją firmę z rejestru wytwórców.

Jak załatwić sprawę

Sprawę można załatwić:

  • podczas wizyty w urzędzie
  • listownie
  • elektronicznie
Załatw online

Elektroniczna skrzynka podawcza KOWR

Co powinieneś wiedzieć i kto może skorzystać z usługi

Jeśli twoja firma przestała wykonywać działalność jako wytwórca biokomponentów, złóż wniosek do Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR) o wykreślenie z rejestru wytwórców.

Kiedy powinieneś załatwić sprawę

Złóż wniosek w ciągu 14 dni od zaprzestania wykonywania działalności.

Gdzie załatwisz sprawę

KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
ul. Karolkowa 30, 01-207 Warszawa

Co zrobić krok po kroku

  1. Złóż wniosek o wykreślenie z rejestru wytwórców

Wniosek możesz złożyć na piśmie albo w formie elektronicznej – na skrzynkę e-PUAP KOWR. Wniosek złożony przez internet musi być podpisany podpisem kwalifikowanym albo profilem zaufanym.

Nie ma obowiązującego formularza wniosku o wykreślenie z rejestru.

Dokumenty

Dokument możesz złożyć jako:
Oryginał
Dokument możesz złożyć jako:
Oryginał, Uwierzytelniona kopia

Termin

Złóż wniosek w ciągu 14 dni od zaprzestania wykonywania działalności.

  1. KOWR sprawdzi wniosek formalnie i merytorycznie

Jeśli weryfikacja wykaże, że wniosek ma braki (na przykład nie wpłacono opłaty skarbowej, Dyrektor Generalny KOWR wezwie twoją firmę do jego uzupełnienia w ciągu 7 dni. Jeśli braki nie zostaną uzupełnione w wyznaczonym terminie, wniosek nie zostanie rozpoznany.

  1. Dyrektor Generalny KOWR wykreśli wpis z rejestru wytwórców

Jeśli twój wniosek będzie kompletny oraz prawidłowo opłacony, Dyrektor Generalny KOWR wyda decyzję o wykreśleniu twojej firmy z rejestru wytwórców.

Dokumenty

Dokument otrzymasz jako:
Oryginał

Ile zapłacisz

10 zł opłata za wykreślenie z rejestru wytwórców

Gdzie zapłacić: opłatę skarbową z wpis wpłać na konto Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy - Centrum Obsługi Podatnika. W tytule przelewu napisz, że to opłata za wpis do rejestru wytwórców biokomponentów.

17 zł – opłata skarbowa za pełnomocnictwo (jeśli cię dotyczy)

Gdzie zapłacić: jeśli podlegasz opłacie skarbowej za pełnomocnictwo, wpłać pieniądze na konto Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy - Centrum Obsługi Podatnika.

Pełnomocnictwa — praktyczne wskazówki

Ile będziesz czekać

Nie dłużej niż miesiąc. Termin może się wydłużyć do 2 miesięcy (dostaniesz o tym informację).

Jak możesz się odwołać

Jeżeli otrzymasz decyzję odmawiającą wykreślenia wpisu, możesz się od niej odwołać do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Złóż odwołanie za pośrednictwem Dyrektora Generalnego KOWR, w terminie 14 dni od otrzymania decyzji.

Czy ta strona była przydatna?

Portal nadzorowany jest przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Partnerzy projektu: Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny, Krajowa Izba Gospodarcza. Projekt jest współfinansowany z Programu Polska Cyfrowa ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i jest kontynuacją projektu pt.: "Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej" finansowanego z Programu Innowacyjna Gospodarka oraz projektu "Uproszczenie i elektronizacja procedur" finansowanego z Programu Kapitał Ludzki.

Artykuły zamieszczone w serwisie GOV.PL, w których nie podajemy żadnych dodatkowych informacji na temat praw autorskich, należą do informacji publicznych i udostępniamy je bezpłatnie. Korzystanie z nich, niezależnie od celu i sposobu korzystania, nie wymaga zgody Ministerstwa. Dostępne są w ramach licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0 Polska. Serwis Biznes.gov.pl używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie naszej witryny bez zmiany ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na użycie plików cookie. Zawsze możesz zmienić ustawienia przeglądarki i zablokować te pliki.