Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

Weterynarz – wpis do rejestru weterynarzy upoważnionych do wydawania paszportów dla zwierząt towarzyszących

Uzyskanie wpisu do rejestru lekarzy weterynarii upoważnionych do wydawania paszportów oraz pobierania próbek w celu określenia miana przeciwciał.

Jak załatwić sprawę

Sprawę można załatwić:

  • listownie
  • elektronicznie
  • w siedzibie izby

Załatw online

Wyślij pismo online wykorzystując bezpłatny podpis elektroniczny

Co powinieneś wiedzieć i kto może skorzystać z usługi

Jeżeli ubiegasz się o wpis do rejestru lekarzy weterynarii upoważnionych do wydawania paszportów oraz pobierania próbek w celu określenia miana przeciwciał w rozumieniu przepisów Rozporządzenia (UE) Nr 576/2013 Parlamentu Europejskiego i Rady, złóż wniosek do okręgowej rady lekarsko-weterynaryjnej, na terenie której świadczysz usługi w ramach działalności zakładu leczniczego dla zwierząt.

Paszporty wydawane są dla zwierząt towarzyszących, czyli psów, kotów i fretek.

Kiedy powinieneś załatwić sprawę

W dowolnym momencie

Gdzie załatwisz sprawę

Usługę można zrealizować w:

  • okręgowe izby lekarsko-weterynaryjne
Aby dowiedzieć się gdzie zrealizować usługę, podaj miejsce wykonywania działalności.
Jeśli nie jesteś przedsiębiorcą, podaj miejsce wykonywania zawodu.

Co zrobić krok po kroku

  1. Złożenie wniosku o wpis do rejestru lekarzy weterynarii upoważnionych do wydawania paszportów oraz pobierania próbek w celu określenia miana przeciwciał

Wniosek o wpis do rejestru lekarzy weterynarii upoważnionych do wydawania paszportów oraz pobierania próbek w celu określenia miana przeciwciał, lekarz weterynarii składa w okręgowej izbie lekarsko-weterynaryjnej, na terenie której znajduje się zakład leczniczy dla zwierząt, w którym będą wydawane paszporty.

Dokumenty

  1. Weryfikacja formalna i merytoryczna wniosku

Okręgowa rada lekarsko-weterynaryjna (ORL-W) weryfikuje poprawność oraz kompletność wniosku wymaganego dla właściwego przeprowadzenia procedury.

W przypadku, gdy wniosek o wpis do rejestru nie spełnia warunków formalnych wynikających z ustawy, ORL-W wzywa wnioskodawcę do jego uzupełnienia (z pouczeniem, że nieusunięcie tych braków spowoduje pozostawienie wniosku bez rozpoznania).

Wnioskodawca ma co najmniej 7 dni na uzupełnienie braków w dokumentacji, licząc od dnia otrzymania wezwania. Jeśli wnioskodawca nie uzupełni w wyznaczonym terminie wskazanych braków w dokumentacji wniosek pozostaje bez rozpoznania.

Po weryfikacji formalnej następuje weryfikacja merytoryczna, podczas, której ORL-W na podstawie złożonego wniosku, ocenia poziom spełnienia wymagań przez wnioskodawcę do uzyskania wpisu do rejestru lekarzy weterynarii upoważnionych do wydawania paszportów dla zwierząt. Okręgowa rada lekarsko-weterynaryjna dokonuje wpisu do rejestru lekarzy weterynarii upoważnionych do wydawania paszportów dla zwierząt albo odmawia takiego wpisu. Wpis lub odmowa wpisu do rejestru następuje w drodze uchwały okręgowej rady lekarsko-weterynaryjnej, która jest przekazywana wnioskodawcy.

Ile zapłacisz

  • 0 zł - usługa jest bezpłatna
  • 17 zł - opłata skarbowa za pełnomocnictwo (jeśli cię dotyczy) 
    Jeśli reprezentuje cię pełnomocnik, jesteś zobowiązany do opłaty skarbowej za dołączenie pełnomocnictwa do sprawy. Opłata nie obowiązuje cię, jeśli twoim pełnomocnikiem jest mąż, żona, dziecko, rodzic, dziadek, babcia, wnuk lub rodzeństwo.

    Gdzie zapłacić: jeśli podlegasz opłacie skarbowej za pełnomocnictwo, wpłać pieniądze na konto urzędu miasta lub gminy, właściwego dla siedziby urzędu, w którym składasz pełnomocnictwo. Numer konta sprawdzisz na stronie internetowej urzędu miasta lub gminy. Jeśli pełnomocnictwo składasz do głównej siedziby UKE w Warszawie, wpłać pieniądze na konto Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy Centrum Obsługi Podatnika.

    Pełnomocnictwa — praktyczne wskazówki

Ile będziesz czekać

Nie dłużej niż miesiąc. Termin może się wydłużyć do 2 miesięcy (dostaniesz o tym informację).

Jak możesz się odwołać

Odmowa wpisu do rejestru skutkuje przekazaniem wnioskodawcy uchwały okręgowej rady lekarsko-weterynaryjnej, mającej moc decyzji administracyjnej. Możesz odwołać się od wymienionej uchwały w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia lub ogłoszenia. Do rozpatrzenia odwołania, właściwa jest Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna. Odwołanie wnosi się za pośrednictwem organu, który wydał decyzję.

Warto wiedzieć

Jeżeli chcesz wprowadzić zmiany w danych objętych wpisem do rejestru lub wykreślić się z rejestru upoważnionych do wydawania paszportów dla zwierząt towarzyszących, złóż wniosek do Okręgowej rady lekarsko-weterynaryjnej, w której dokonywałeś wpisu. Zmiana danych i wykreślenie z rejestru nie podlega opłacie.

Czy ta strona była przydatna?

Portal nadzorowany jest przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Partnerzy projektu: Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny, Krajowa Izba Gospodarcza. Projekt jest współfinansowany z Programu Polska Cyfrowa ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i jest kontynuacją projektu pt.: "Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej" finansowanego z Programu Innowacyjna Gospodarka oraz projektu "Uproszczenie i elektronizacja procedur" finansowanego z Programu Kapitał Ludzki.

Artykuły zamieszczone w serwisie GOV.PL, w których nie podajemy żadnych dodatkowych informacji na temat praw autorskich, należą do informacji publicznych i udostępniamy je bezpłatnie. Korzystanie z nich, niezależnie od celu i sposobu korzystania, nie wymaga zgody Ministerstwa. Dostępne są w ramach licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0 Polska. Serwis Biznes.gov.pl używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie naszej witryny bez zmiany ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na użycie plików cookie. Zawsze możesz zmienić ustawienia przeglądarki i zablokować te pliki.