Weterynarz – przeniesienie do innej izby lekarsko-weterynaryjnej
Przeniesienie i wpis do rejestru członków okręgowej izby lekarsko-weterynaryjnej na obszarze której lekarz weterynarii zamierza wykonywać zawód.
Jak załatwić sprawę
Sprawę można załatwić:
- listownie
- elektronicznie
w siedzibie izby
Co powinieneś wiedzieć i kto może skorzystać z usługi
Jeżeli jesteś zamierzasz wykonywać zawód lekarza weterynarii na obszarze innej niż dotychczas okręgowej izby lekarsko-weterynaryjnej, złóż wniosek do okręgowej rady lekarsko-weterynaryjnej której jest członkiem. Wniosek ten wypełnia:
- wnioskodawca, czyli lekarz weterynarii ubiegający się o członkostwo w innej okręgowej izbie lekarsko-weterynaryjnej
- okręgowa rada lekarsko-weterynaryjna, z której lekarz się przenosi
- Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Izby, z której lekarz się przenosi
- Przewodniczący Sądu Izby, z której lekarz się przenosi
Kiedy powinieneś załatwić sprawę
W dowolnym momencie
Gdzie załatwisz sprawę
Usługę można zrealizować w:
- okręgowe izby lekarsko-weterynaryjne
Co zrobić krok po kroku
Złożenie wniosku o przeniesienie i wpis do rejestru członków okręgowej izby lekarsko-weterynaryjnej na obszarze której lekarz weterynarii zamierza wykonywać zawód
Lekarz weterynarii ubiegający się o przeniesienie i wpis do rejestru członków okręgowej izby lekarsko-weterynaryjnej na obszarze której zamierza wykonywać zawód, składa wniosek okręgowej radzie lekarsko-weterynaryjnej, na której obszarze działania wykonuje zawód i której jest członkiem.
Dokumenty
Pobierz:
Dokument możesz złożyć jako:
Oryginał, Uwierzytelniona kopiaDokument możesz złożyć jako:
Oryginał, Uwierzytelniona kopiaWeryfikacja formalna, wypełnienie wniosku oraz przesłanie do okręgowej rady lekarsko-weterynaryjnej, na obszarze której lekarz weterynarii zamierza wykonywać zawód
Okręgowa rada lekarsko-weterynaryjna (ORL-W 1), na której obszarze działania lekarz weterynarii do tej pory wykonuje zawód i której jest członkiem, weryfikuje poprawność oraz kompletność wniosku dla właściwego przeprowadzenia procedury.
2W przypadku stwierdzenia braków formalnych, ORL-W 1 wzywa do uzupełnienia złożonych dokumentów w terminie przez siebie wskazanym pod rygorem pozostawienia sprawy bez rozpoznania. Jeżeli nie uzupełnisz braków dokumentacji w wyznaczonym terminie, sprawa pozostaje bez rozpoznania.
Po pozytywnej weryfikacji wniosku ORL-W 1 przekazuje wniosek do właściwej, ze względu na planowane miejsce wykonywania zawodu, okręgowej rady lekarsko-weterynaryjnej (ORL-W 2).
Merytoryczna weryfikacja wniosku i wpis do rejestru członków okręgowej izby lekarsko-weterynaryjnej na obszarze której lekarz weterynarii zamierza wykonywać zawód
Okręgowa rada lekarsko-weterynaryjna (ORL-W 2) na obszarze której, lekarz weterynarii zamierza wykonywać zawód, weryfikuje poprawność oraz kompletność wniosku dla właściwego przeprowadzenia procedury. ORL-W 2 na podstawie analizy otrzymanych dokumentów ocenia poziom spełnienia wymagań przez lekarza weterynarii do przeniesienia i uzyskania wpisu do rejestru tejże izby.
Po pozytywnej weryfikacji wniosku, okręgowa rada lekarsko-weterynaryjna wpisze cię do rejestru członków. Okręgowa rada lekarsko-weterynaryjna (ORL-W 2) wyda z urzędu zaświadczenie o przyjęciu i wpisie do rejestru członków okręgowej izby lekarsko-weterynaryjnej na terenie której zamierzasz wykonywać zawód. Zaświadczenie doręczane jest wraz z dokumentem uchwały ORL-W 2 o przyjęciu i wpisie do rejestru członków okręgowej izby lekarsko-weterynaryjnej. Uchwała zostanie również przekazana do ORL-W 1, która wykreśli cię z rejestru przez nią prowadzonego.
W przypadku negatywnej weryfikacji wniosku okręgowa rada lekarsko-weterynaryjna odmawia przyjęcia i wpisu do rejestru członków tejże okręgowej izby lekarsko-weterynaryjnej. Odmowa następuje w drodze uchwały mającej moc decyzji administracyjnej, celem jej ewentualnego zaskarżenia do Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej.
Ile zapłacisz
- od 0 zł - usługa jest pezłatna
- 17 zł - opłata skarbowa za pełnomocnictwo (jeśli cię dotyczy)
Jeśli reprezentuje cię pełnomocnik, jesteś zobowiązany do opłaty skarbowej za dołączenie pełnomocnictwa do sprawy. Opłata nie obowiązuje cię, jeśli twoim pełnomocnikiem jest mąż, żona, dziecko, rodzic, dziadek, babcia, wnuk lub rodzeństwo.
Gdzie zapłacić: jeśli podlegasz opłacie skarbowej za pełnomocnictwo, wpłać pieniądze na konto urzędu miasta lub gminy, właściwego dla siedziby urzędu, w którym składasz pełnomocnictwo. Numer konta sprawdzisz na stronie internetowej urzędu miasta lub gminy. Jeśli pełnomocnictwo składasz do głównej siedziby UKE w Warszawie, wpłać pieniądze na konto Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy Centrum Obsługi Podatnika.
Pełnomocnictwa — praktyczne wskazówki
Ile będziesz czekać
Nie dłużej niż miesiąc. Termin może się wydłużyć do 2 miesięcy (dostaniesz o tym informację).
Jak możesz się odwołać
Odmowa przeniesienia i wpisu do rejestru członków skutkuje przekazaniem wnioskodawcy uchwały mającej moc decyzji administracyjnej, na którą służy odwołanie.
Odwołanie wnosi się do Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej za pośrednictwem organu, który pojął uchwałę w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia lub ogłoszenia.
Podstawa prawna
- Uchwała nr 12/2009/V Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej z dnia 11 grudnia 2009 r. w sprawie trybu postępowania w związku z przeniesieniem się lekarza weterynarii do okręgowej izby lekarsko-weterynaryjnej na obszarze której zamierza wykonywać zawód lub zamierza być członkiem nie wykonując zawodu
- Ustawa z dnia 21 grudnia 1990 r. o zawodzie lekarza weterynarii i izbach lekarsko-weterynaryjnych
- Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego