Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

Wykreślenie wpisu z rejestru przedsiębiorców prowadzących stację kontroli pojazdów

Zakończyłeś prowadzenie stacji kontroli pojazdów? Poinformuj o tym odpowiednie starostwo albo urząd miasta na prawach powiatu. Przeczytaj opis usługi i dowiedz się jak to zrobić.

Jak załatwić sprawę

Sprawę można załatwić:

  • podczas wizyty w urzędzie
  • listownie
  • elektronicznie
Załatw online

Zrealizuj usługę online, potrzebny będzie Profil Zaufany lub podpis kwalifikowany

Co powinieneś wiedzieć i kto może skorzystać z usługi

Jeśli chcesz wykreślić swój wpis z rejestru przedsiębiorców prowadzących stację kontroli pojazdów to złóż wniosek o wykreślenie wpisu z rejestru do starostwa albo urzędu miasta na prawach powiatu.


Uwaga!

Jeśli jesteś przedsiębiorcą wpisanym do CEIDG albo KRS i złożyłeś wniosek o zakończenie działalności gospodarczej – to nie musisz składać wniosku o wykreślenie wpisu z rejestru przedsiębiorców prowadzących stację kontroli pojazdów. Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu Wykreślenie z rejestru bez składania wniosku przez przedsiębiorcę.

Kiedy powinieneś załatwić sprawę

W dowolnym momencie

Gdzie załatwisz sprawę

Usługę można zrealizować w:

  • starostwa powiatowe

W przypadku, gdy zamykasz stacje kontroli pojazdów w kilku miejscach położonych w różnych powiatach (lub miastach na prawach powiatu), to musisz złożyć odrębne wpisy o wykreślenie z rejestru w odpowiednich urzędach.

Aby dowiedzieć się gdzie zrealizować usługę, podaj miejsce wykonywania działalności.

Co zrobić krok po kroku

  1. Przygotuj i złóż wniosek o wykreślenie wpisu z rejestru przedsiębiorców prowadzących stację kontroli pojazdów

Dokumenty

Pobierz:
Dokument możesz złożyć jako:
Oryginał, Uwierzytelniona kopia
Dokument możesz złożyć jako:
Przedstaw do wglądu, Kopia, Oryginał, Uwierzytelniona kopia
Informacja dodatkowa

Pamiętaj, że organ prowadzący postępowanie nie może uzależnić wydania ci decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego od twojego zobowiązania do spełnienia dodatkowych warunków i świadczeń – chyba że organ uzasadni je konkretnymi przepisami.

1. Przepisy nie regulują, co powinien zawierać wniosek. W praktyce powinno się w nim podać dane, które wskażą jaka firma ma być wykreślona z rejestru. Są to np. nazwa firmy, nazwisko przedsiębiorcy, numer ewidencyjny wpisu, czy też numer NIP przedsiębiorstwa. Niektóre urzędy wymagają dołączenia dodatkowych dokumentów. Może to być np. oryginał zaświadczenia o dokonaniu wpisu do rejestru przedsiębiorców prowadzących stację kontroli pojazdów. Zatem, przed złożeniem wniosku o wykreślenie wpisu skontaktuj się z odpowiednim starostwem albo urzędem miasta na prawach powiatu i dowiedz się co musisz dołączyć do wniosku.

2. Jeśli reprezentuje cię pełnomocnik to dołącz pełnomocnictwo – wraz z dowodem uiszczenia opłaty skarbowej za jego udzielenie. Opłata wynosi 17 zł. Nie zapłacisz za pełnomocnictwo udzielane mężowi, żonie, dzieciom, rodzicom lub rodzeństwu. Ponadto opłaty skarbowej nie płacą jednostki budżetowe i samorządowe.

  1. Urząd sprawdzi twój wniosek

1. Jeśli twój wniosek ma braki urząd wezwie cię do ich uzupełnienia. Jeśli nie uzupełnisz braków, urząd nie wykreśli cię z rejestru.

2. Gdy wniosek nie zawiera braków lub zostały one uzupełnione, starostwo albo urząd miasta na prawach powiatu ma obowiązek wykreślić twoją firmę z rejestru.

  1. Urząd wykreśli twoją firmę z rejestru przedsiębiorców prowadzących stację kontroli pojazdów

Po wykreśleniu wpisu, starostwo albo urząd miasta na prawach powiatu, wyda ci zaświadczenie o wykreśleniu z rejestru przedsiębiorców prowadzących stację kontroli pojazdów. Nie płacisz za nie.

Dokumenty

Ile zapłacisz

Usługa jest bezpłatna. Dodatkowe opłaty możesz ponieść, tylko w przypadku realizacji tej usługi przez pełnomocnika (informacje na temat pełnomocnictwa).

Ile będziesz czekać

Sprawę załatwisz w 7 dni.

Czy ta strona była przydatna?

Portal nadzorowany jest przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Partnerzy projektu: Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny, Krajowa Izba Gospodarcza. Projekt jest współfinansowany z Programu Polska Cyfrowa ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i jest kontynuacją projektu pt.: "Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej" finansowanego z Programu Innowacyjna Gospodarka oraz projektu "Uproszczenie i elektronizacja procedur" finansowanego z Programu Kapitał Ludzki.

Artykuły zamieszczone w serwisie GOV.PL, w których nie podajemy żadnych dodatkowych informacji na temat praw autorskich, należą do informacji publicznych i udostępniamy je bezpłatnie. Korzystanie z nich, niezależnie od celu i sposobu korzystania, nie wymaga zgody Ministerstwa. Dostępne są w ramach licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0 Polska. Serwis Biznes.gov.pl używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie naszej witryny bez zmiany ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na użycie plików cookie. Zawsze możesz zmienić ustawienia przeglądarki i zablokować te pliki.