Wykreślenie wpisu z rejestru przedsiębiorców prowadzących stację kontroli pojazdów
Zakończyłeś prowadzenie stacji kontroli pojazdów? Poinformuj o tym odpowiednie starostwo albo urząd miasta na prawach powiatu. Przeczytaj opis usługi i dowiedz się jak to zrobić.
Jak załatwić sprawę
Sprawę można załatwić:
- podczas wizyty w urzędzie
- listownie
- elektronicznie
Co powinieneś wiedzieć i kto może skorzystać z usługi
Jeśli chcesz wykreślić swój wpis z rejestru przedsiębiorców prowadzących stację kontroli pojazdów to złóż wniosek o wykreślenie wpisu z rejestru do starostwa albo urzędu miasta na prawach powiatu.
Uwaga!
Jeśli jesteś przedsiębiorcą wpisanym do CEIDG albo KRS i złożyłeś wniosek o zakończenie działalności gospodarczej – to nie musisz składać wniosku o wykreślenie wpisu z rejestru przedsiębiorców prowadzących stację kontroli pojazdów. Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu Wykreślenie z rejestru bez składania wniosku przez przedsiębiorcę.
Kiedy powinieneś załatwić sprawę
W dowolnym momencie
Gdzie załatwisz sprawę
Usługę można zrealizować w:
- starostwa powiatowe
W przypadku, gdy zamykasz stacje kontroli pojazdów w kilku miejscach położonych w różnych powiatach (lub miastach na prawach powiatu), to musisz złożyć odrębne wpisy o wykreślenie z rejestru w odpowiednich urzędach.
Co zrobić krok po kroku
Przygotuj i złóż wniosek o wykreślenie wpisu z rejestru przedsiębiorców prowadzących stację kontroli pojazdów
Dokumenty
Dokument możesz złożyć jako:
OryginałPobierz:
Dokument możesz złożyć jako:
Oryginał, Uwierzytelniona kopiaDokument możesz złożyć jako:
Przedstaw do wglądu, Kopia, Oryginał, Uwierzytelniona kopiaInformacja dodatkowa
Pamiętaj, że organ prowadzący postępowanie nie może uzależnić wydania ci decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego od twojego zobowiązania do spełnienia dodatkowych warunków i świadczeń – chyba że organ uzasadni je konkretnymi przepisami.
1. Przepisy nie regulują, co powinien zawierać wniosek. W praktyce powinno się w nim podać dane, które wskażą jaka firma ma być wykreślona z rejestru. Są to np. nazwa firmy, nazwisko przedsiębiorcy, numer ewidencyjny wpisu, czy też numer NIP przedsiębiorstwa. Niektóre urzędy wymagają dołączenia dodatkowych dokumentów. Może to być np. oryginał zaświadczenia o dokonaniu wpisu do rejestru przedsiębiorców prowadzących stację kontroli pojazdów. Zatem, przed złożeniem wniosku o wykreślenie wpisu skontaktuj się z odpowiednim starostwem albo urzędem miasta na prawach powiatu i dowiedz się co musisz dołączyć do wniosku.
2. Jeśli reprezentuje cię pełnomocnik to dołącz pełnomocnictwo – wraz z dowodem uiszczenia opłaty skarbowej za jego udzielenie. Opłata wynosi 17 zł. Nie zapłacisz za pełnomocnictwo udzielane mężowi, żonie, dzieciom, rodzicom lub rodzeństwu. Ponadto opłaty skarbowej nie płacą jednostki budżetowe i samorządowe.
Urząd sprawdzi twój wniosek
1. Jeśli twój wniosek ma braki urząd wezwie cię do ich uzupełnienia. Jeśli nie uzupełnisz braków, urząd nie wykreśli cię z rejestru.
2. Gdy wniosek nie zawiera braków lub zostały one uzupełnione, starostwo albo urząd miasta na prawach powiatu ma obowiązek wykreślić twoją firmę z rejestru.
Urząd wykreśli twoją firmę z rejestru przedsiębiorców prowadzących stację kontroli pojazdów
Po wykreśleniu wpisu, starostwo albo urząd miasta na prawach powiatu, wyda ci zaświadczenie o wykreśleniu z rejestru przedsiębiorców prowadzących stację kontroli pojazdów. Nie płacisz za nie.
Dokumenty
Dokument otrzymasz jako:
OryginałIle zapłacisz
Usługa jest bezpłatna. Dodatkowe opłaty możesz ponieść, tylko w przypadku realizacji tej usługi przez pełnomocnika (informacje na temat pełnomocnictwa).
Ile będziesz czekać
Sprawę załatwisz w 7 dni.