Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

Weterynarz – wykreślenie z rejestru weterynarzy upoważnionych do wydawania paszportów dla zwierząt towarzyszących

Wykreślenie z rejestru lekarzy weterynarii upoważnionych do wydawania paszportów dla zwierząt towarzyszących.

Jak załatwić sprawę

Sprawę można załatwić:

  • listownie
  • w siedzibie izby

Co powinieneś wiedzieć i kto może skorzystać z usługi

Wnioskodawca ubiegający się o wykreślnie z rejestru lekarzy weterynarii upoważnionych do wydawania paszportów dla zwierząt towarzyszących, składa wniosek do okręgowej rady lekarsko-weterynaryjnej na terenie, której świadczy usługi w ramach działalności zakładu leczniczego dla zwierząt.

Kiedy powinieneś załatwić sprawę

W dowolnym momencie

Gdzie załatwisz sprawę

Usługę można zrealizować w:

  • okręgowe izby lekarsko-weterynaryjne
Aby dowiedzieć się gdzie zrealizować usługę, podaj miejsce wykonywania działalności.
Jeśli nie jesteś przedsiębiorcą, podaj miejsce wykonywania zawodu.

Co zrobić krok po kroku

  1. Złożenie wniosku o wykreślenie z rejestru lekarzy weterynarii upoważnionych do wydawania paszportów dla zwierząt towarzyszących

Wnioskodawca ubiegający się o wykreślenie z rejestru lekarzy weterynarii upoważnionych do wydawania paszportów dla zwierząt towarzyszących, składa wniosek do okręgowej rady lekarsko-weterynaryjnej na terenie której świadczy usługi w ramach działalności zakładu leczniczego dla zwierząt.

Dokumenty

Dokument możesz złożyć jako:
Oryginał
Informacja dodatkowa

Wniosek powinien zawierać:

- imię i nazwisko wnioskodawcy,

- adres zamieszkania,

- nazwę i rodzaj zakładu leczniczego,

- oznaczenie miejsca i datę złożenia wniosku,

- rezygnację ze świadczenia usługi, polegającej na wydawaniu paszportów dla zwierząt towarzyszących oraz pobieraniu próbek w celu określenia miana przeciwciał,

- podpis wnioskodawcy.

  1. Weryfikacja formalna

Okręgowa rada lekarsko-weterynaryjna (ORL-W) weryfikuje poprawność oraz kompletność wniosku wymaganego dla właściwego przeprowadzenia procedury oraz ocenia poziom spełnienia wymagań do wykreślenia z rejestru lekarzy weterynarii upoważnionych do wydawania paszportów dla zwierząt. W przypadku stwierdzenia braków formalnych we wniosku ORL-W wzywa do ich uzupełnienia (z pouczeniem, że nieusunięcie tych braków w wyznaczonym terminie spowoduje pozostawienie wniosku bez rozpoznania). Wnioskodawca ma co najmniej 7 dni na uzupełnienie braków formalnych wniosku, licząc od dnia otrzymania wezwania.

  1. Wykreślenie z rejestru lekarzy weterynarii upoważnionych do wydawania paszportów dla zwierząt towarzyszących

Okręgowa rada lekarsko-weterynaryjna dokonuje wykreślenia z rejestru lekarzy weterynarii upoważnionych do wydawania paszportów dla zwierząt towarzyszących. Wykreślenie z rejestru następuje w drodze uchwały okręgowej rady lekarsko-weterynaryjnej, która jest przekazywana wnioskodawcy. Rejestr prowadzony jest w systemie elektronicznym. ORL-W dokonuje aktualizacji w rejestrze poprzez zmianę statusu wnioskodawcy na „nieaktywny”.

Dokumenty

Termin

Twoja sprawa zostanie załatwiona w ciągu miesiąca. W szczególnych przypadkach, termin ten może się wydłużyć do dwóch miesięcy, o czym poinformuje cię urzędnik

  1. Przekazanie informacji o dokonanych wykreśleniach z rejestru

Okręgowa rada lekarsko-weterynaryjna przekazuje do właściwego ze względu na miejsce siedziby zakładu leczniczego dla zwierząt, Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii, informację o wydanych decyzjach w sprawie wykreślenia z rejestru. Informacja przekazywana jest w postaci wyciągu z rejestru lekarzy weterynarii upoważnionych do wydawania paszportów oraz pobierania próbek w celu określenia miana przeciwciał w rozumieniu przepisów rozporządzenia (UE) Nr 576/2013.

Okręgowa rada lekarsko-weterynaryjna przekazuje drogą elektroniczną do Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej informację o wykreśleniu z rejestru lekarzy weterynarii upoważnionych do wydawania paszportów.

Ile zapłacisz

Usługa jest bezpłatna. Dodatkowe opłaty możesz ponieść, tylko w przypadku realizacji tej usługi przez pełnomocnika (informacje na temat pełnomocnictwa).

Ile będziesz czekać

Nie dłużej niż miesiąc. Termin może się wydłużyć do 2 miesięcy (dostaniesz o tym informację).

Jak możesz się odwołać

W zakresie nieuregulowanym ustawą o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt w sprawach wpisu, odmowy wpisu do rejestru i skreślenia z rejestru oraz wydawania paszportów stosuje się odpowiednio przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego (zob. art. 24e ust. 6 ustawy oraz § 4 ust. 2 uchwały KRL-W w sprawie prowadzenia przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestru lekarzy weterynarii uprawnionych do wydawania paszportów oraz pobierania próbek w celu określenia miana przeciwciał.).

Odwołanie wnosi się do Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej za pośrednictwem okręgowej rady lekarsko-weterynaryjnej w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia lub ogłoszenia, art. 129. § 1 i § 2. KPA.

Czy ta strona była przydatna?

Portal nadzorowany jest przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Partnerzy projektu: Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny, Krajowa Izba Gospodarcza. Projekt jest współfinansowany z Programu Polska Cyfrowa ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i jest kontynuacją projektu pt.: "Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej" finansowanego z Programu Innowacyjna Gospodarka oraz projektu "Uproszczenie i elektronizacja procedur" finansowanego z Programu Kapitał Ludzki.

Artykuły zamieszczone w serwisie GOV.PL, w których nie podajemy żadnych dodatkowych informacji na temat praw autorskich, należą do informacji publicznych i udostępniamy je bezpłatnie. Korzystanie z nich, niezależnie od celu i sposobu korzystania, nie wymaga zgody Ministerstwa. Dostępne są w ramach licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0 Polska. Serwis Biznes.gov.pl używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie naszej witryny bez zmiany ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na użycie plików cookie. Zawsze możesz zmienić ustawienia przeglądarki i zablokować te pliki.