Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

Złóż wniosek o zmianę zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej

Zmieniły się warunki, na podstawie których uzyskałeś zezwolenie na prowadzenie działalności w specjalnej strefie ekonomicznej? Musisz złożyć wniosek o zmianę zezwolenia. Dowiedz się jak to zrobić.

Jak załatwić sprawę

Sprawę można załatwić:

  • podczas wizyty w urzędzie
  • listownie
  • elektronicznie
Załatw online

Wyślij pismo online wykorzystując bezpłatny podpis elektroniczny

Co powinieneś wiedzieć i kto może skorzystać z usługi

Firmy, które prowadzą działalność gospodarczą na terenie specjalnej strefy ekonomicznej (SSE), muszą przestrzegać warunków określonych w zezwoleniu na prowadzenie takiej działalności. Jeśli jednak zmienią się okoliczności, które mają wpływ na dotrzymanie warunków zezwolenia, można wnioskować o jego zmianę do Ministra Rozwoju i Technologii.

Minister może zmienić zezwolenie po zasięgnięciu opinii zarządzającego strefą.

Zmiany w zezwoleniu nie mogą skutkować zwiększeniem maksymalnej kwoty kosztów kwalifikowanych, określonych w zezwoleniu.

Dodatkowo, zmiany w zezwoleniu nie mogą dotyczyć:

  • obniżenia poziomu zatrudnienia określonego w zezwoleniu w dniu jego wydania, o więcej niż 20%
  • spełnienia wymagań odnoszących się do inwestycji realizowanej na gruntach stanowiących własność lub użytkowanie wieczyste podmiotów innych niż:
    • zarządzający strefą
    • Skarb Państwa
    • jednoosobowa spółka Skarbu Państwa
    • jednostka samorządu terytorialnego albo związek komunalny.

Kiedy powinieneś załatwić sprawę

W dowolnym momencie

Gdzie załatwisz sprawę

Ministerstwo Rozwoju i Technologii
pl. Trzech Krzyży 3/5, 00-507 Warszawa

Co zrobić krok po kroku

  1. Złóż wniosek o zmianę zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie specjalnej strefy ekonomicznej

Złóż wniosek o zmianę zezwolenia do Ministra Rozwoju i Technologii.

Dokumenty

Pobierz:
Dokument możesz złożyć jako:
Oryginał
Informacja dodatkowa

Wniosek o zmianę zezwolenia powinien zawierać następujące dane:

  • nazwa przedsiębiorcy,
  • adres przedsiębiorcy,
  • określenie żądania zmiany zezwolenia,
  • uzasadnienie wnioskowanych zmian,
  • podpis osoby lub osób uprawnionych do reprezentowania przedsiębiorcy.
  1. Minister sprawdzi wniosek

Minister Rozwoju i Technologii sprawdzi wniosek i załączone do niego dokumenty.

Jeżeli twój wniosek zawiera braki formalne lub urząd będzie potrzebować dodatkowych informacji lub dokumentów, zostaniesz wezwany do ich uzupełnienia. Będziesz mieć na to co najmniej 7 dni. Jeśli w tym terminie nie usuniesz braków, twoja sprawa nie będzie dalej rozpoznawana.

  1. Zarządca specjalnej strefy ekonomicznej zaopiniuje wniosek

Po pozytywnej weryfikacji formalnej i merytorycznej, Minister Rozwoju i Technologii prześle wniosek do zaopiniowania zarządzającemu specjalną strefą ekonomiczną, na terenie której znajduje się inwestycja.

Dokumenty

Termin

Opinia powinna zostać wydana w ciągu 2 tygodni.

  1. Minister wyda decyzję w sprawie zmiany zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej

Minister Rozwoju i Technologii, po otrzymaniu opinii zarządzającego specjalną strefą ekonomiczną, wyda decyzję w sprawie zmiany zezwolenia.

Decyzja przekazywana jest wnioskodawcy oraz do wiadomości zarządzającego specjalną strefą ekonomiczną.

Dokumenty

Ile zapłacisz

Złożenie wniosku jest bezpłatne.

  • 17 zł – opłata skarbowa za pełnomocnictwo (opcjonalnie)

Jeśli do urzędu składasz pełnomocnictwo to musisz je opłacić. Nie zapłacisz za pełnomocnictwo udzielone mężowi, żonie, dzieciom, rodzicom, dziadkom, wnukom lub rodzeństwu.

Gdzie zapłacić:  opłatę skarbową za pełnomocnictwo wpłać na konto Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy - Centrum Obsługi Podatnika.

Praktyczne informacje na temat pełnomocnictwa.

Ile będziesz czekać

Nie dłużej niż miesiąc. Termin może się wydłużyć do 2 miesięcy (dostaniesz o tym informację).

Jak możesz się odwołać

Jeśli nie zgadzasz się z decyzją wydaną przez Ministra Rozwoju i Technologii, możesz:

Wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy złóż w ciągu 14 dni od otrzymania decyzji.

Skargę do WSA złóż w terminie 30 dni od otrzymania decyzji o odmowie zmiany zezwolenia albo decyzji utrzymującej w mocy poprzednią decyzję.

Możesz zrezygnować ze składania odwołania od decyzji. Jeśli złożysz w urzędzie oświadczenie o zrzeczeniu się prawa do odwołania, to decyzja będzie ostateczna z dniem doręczenia tego oświadczenia do urzędu. Utracisz jednak w ten sposób możliwość wniesienia skargi na tę decyzję do sądu administracyjnego.

Do Ministra Rozwoju i Technologii możesz złożyć zażalenie na postanowienie (opinię) zarządzającego strefą, w terminie 7 dni od doręczenia postanowienia.

Warto wiedzieć

Przeczytaj, jak złożyć wniosek o wygaśnięcie zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej.

Czy ta strona była przydatna?

Portal nadzorowany jest przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Partnerzy projektu: Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny, Krajowa Izba Gospodarcza. Projekt jest współfinansowany z Programu Polska Cyfrowa ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i jest kontynuacją projektu pt.: "Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej" finansowanego z Programu Innowacyjna Gospodarka oraz projektu "Uproszczenie i elektronizacja procedur" finansowanego z Programu Kapitał Ludzki.

Artykuły zamieszczone w serwisie GOV.PL, w których nie podajemy żadnych dodatkowych informacji na temat praw autorskich, należą do informacji publicznych i udostępniamy je bezpłatnie. Korzystanie z nich, niezależnie od celu i sposobu korzystania, nie wymaga zgody Ministerstwa. Dostępne są w ramach licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0 Polska. Serwis Biznes.gov.pl używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie naszej witryny bez zmiany ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na użycie plików cookie. Zawsze możesz zmienić ustawienia przeglądarki i zablokować te pliki.